Gildia Fantasy Społeczność twórców miłośników fantasy! Przyłącz się - publikuj prace rozkoszuj się zasobami fantasy. Fantastyka w najlepszym wydaniu!
.:Twój profil:.

Nie zalogowany:

Zaloguj

[ Przyłącz się! ]


.:Portal:.

Fotografia reklamowa

tanie pozycjonowanie
.:Biblioteka:.

.:Rozrywka:.

.:Światy fantasy:.

.:Online:.

Osób na stronie : 0

Zalogowanych : 0
----[ Reklama ]----

[Wstecz]

Świat Mroku - Wiedźmin o wampirach

Ogólne informacje o wampirach.

Wampiry są nieumarłymi. Powstają na skutek klątwy lub uroku. Osoba, na której takowa klątwa ciąży, po śmierci staje się wampirem. Wampiry dzielą się na "Niższe" i "Wyższe". Niższe wampiry może zabić słońce, więc w dzień smacznie śpią w krypcie albo kurhanie. Niektóre Niższe wampiry mają zdolność polimorfowania w nietoperza, nie rzucają uroków ani zaklęć. Wyglądem przypominają człowieka z tym że są bledsi a ich oczy mają czerwoną barwę. Zarówno wampiry Niższe jak i Wyższe są szybsze i silniejsze od większości ludzi. Niższe wampiry może zabić jak już wspominałem światło dnia, śmiercionośne dla nich jest także srebro, ogień i odpowiednie czary (osobiście polecałbym piorun kulisty).

Jeśli chodzi o wampiry Wyższe to rozróżniamy kilka ich rodzaji.
MULA - Najczęściej ma

Reklamy na stronie Gildii Miłośników Fantastyki

postać bladej piękności o filigranowym wyglądzie. Najpierw uwodzi ofiarę by rzucić na nią urok. Gdy jej ofiara jest całkowicie omotana i zniewolona czarem, wysysa jej krew. Mula choć wygląda na bezbronną potrafi się obronić w razie potrzeby. Jej atutami są szybkość i zwinność. Słońce choć ją osłabia, nie może jej zabić, ma umiejętność lewitacji, rzuca urok zniewolenia(jak już wspominałem) a w bezksiężycowe noce potrafi znikać. Zabić ją można czarami, srebrem i ogniem, osikowy kołek też działa.Można ją odstraszyć nosząc przy sobie ziele tojadu lub okadzając siebie lub pomieszczenie do którego ma przyjść dymem owego ziela.
NOSFERAT - Chyba najpaskudniejszy z wamirów wyższych. Przypomina człowieka o strasznie zdeformowanej twarzy na której wiecznie tkwi wyraz wściekłości. Łatwo popada w amok, nienawidzi wszystkiego co żywe (a jeśli owe coś jest piękne albo urodziwe to tymbardziej). Nie rzuca czrów żadnego rodzaju. Może przemierzać duże odległości pod postacią nietoperza, w którego potrafi się zmienić (postać nietoperza może przyjąć tylko po zapadnięciu zmroku). Aby dopaść ofiarę, stosuje szybkość i siłę, której ma niemało. Słońce nie wyżądza mu krzywdy, za to bardzo go denerwuje, więc Nosferat dnie przesypia spokojnie w swojej krypcie. Zabić tego wampira można srebrem, ogniem, osikowym kołkiem i czarami.
BRUXA - Najczęściej Bruxą zostają kobiety, ale zdarza się też aby został nią mężczyzna. Najczęściej przybiera postać(biorąc pod uwage że to kobieta) zwinnej, delikatnej i płochliwej Rusałki. Może polimorfować w ogromnego nietoperza. Jej ulubionym sposobem "polowania" jest atak pod postacią giganietoperza. Podczas takiego ataku bezszelestnie spada na kark ofiary miażdżąc kręgi szyjne. Posiada zdolność hipnotyzowania oraz rzucania uroku zniewolenia umysłu, prócz tego potrafi udeżyć falą dzwięku(dzwięk o odpowiedniej częstotliwości skutecznie może zastąpić młot bojowy). Bruxa jest niewrażliwa na światło słoneczne. Można ją zabić za pomocą srebra, ognia dalej>>


Czytaj dalej strony: 1 2
geralt01 2005-04-15

[Wstecz] [Strona główna]

Wasze Komentarze

Zobacz strony: 1 2

2016-09-26 10:42:11 WOW(666) Brat G:


To byla reklama


2007-07-14 22:28:10 Wędrowiec(0) tatomax:

no tak a kto chce być wampierm ??
to zapraszam do zabawy
http://r1.bloodwars.pl/r.php?r =61471


2007-09-17 13:20:13 Wędrowiec(0) myar:

Miło dowiedzieć się czegoś o wampirach z tej perspektywy. Pouczający artykuł, choć przykrótki.


2007-11-07 16:13:34 Bard(1) ildefar:

Dobra praca, ale niezgodna z sagą wiedźmińską. Przeczytałbyś uważnie to byś wiedział, że u Sapkowskiego wampiry są istotami przybyłymi z innego świata, a nie nieumarłymi. Światło nie robi im żadnej różnicy. Człowiek nie może stać się wampirem, bo wampiryzm to nie choroba.


Zobacz strony: 1 2


[Wstecz] [Strona główna]
.:Szukaj:.

.:Gildia:.

.:RPG:..:TOPLISTY:.
Wejdź i głosuj!
Korzystanie z serwisu GMF oznacza akceptacje Polityki Prywatności.
© 2003-2007 Michał Możejko
Zabrania się kopiowania jakiejkolwiek części strony bez zgody autorów lub administratora portalu! Kontatk: mmx83@wp.pl